Przewodnik przyrodniczo-turystyczny – Wyżyna Miechowska.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania sie z naszą najnowszą publikacją –  Przewodnikiem Przyrodniczo-Turystycznym – Wyżyna Miechowska, w którym czytelnik znajdzie informacje o obszarach chronionych i atrakcjach turystycznych Powiatu Miechowskiego.

Przewodnik można pobrać z zakładki  „Publikacje” gdzie zamieściliśmy link do wersji PDF.

Jako zaproszenie do lektury naszej publikacji niech posłuży słowo wstępne od Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie:

„Z wielką przyjemnością przekazujemy w Twoje ręce przewodnik przyrodniczo-turystyczny po obszarach Natura 2000 na Wyżynie Miechowskiej. Odnajdziesz w nim wiele ciekawostek związanych z przyrodą, turystyką, kulturą i historią Ziemi Miechowskiej.

Przewodnik będzie wiódł Cię szlakiem kwietnych muraw kserotermicznych, które są szczególnym bogactwem przyrodniczym Miechowszczyzny, a zarazem unikatowym siedliskiem nie tylko w skali Polski, ale i całej Europy.  Z kart przewodnika dowiesz się także, co zagraża tym cennym zbiorowiskom, w jaki sposób skutecznie je chronić oraz jakie działania podjęliśmy, aby zachować je dla naszych dzieci.

Zapraszamy Cię do zwiedzania Wyżyny Miechowskiej rowerem – właśnie z tą myślą opracowaliśmy trasy rowerowe, które powiodą Cię przez najciekawsze miejsca związane zarówno z przyrodą jak i zabytkami Miechowszczyzny.

Szanowny Turysto – przyroda, którą staramy się chronić jest bardzo delikatna, dlatego zapraszamy Cie do świadomego zwiedzania obszarów Natura 2000, przede wszystkim z poszanowaniem jej walorów przyrodniczych.”

 

Nie będzie łatwo obudzić w człowieku takiej odpowiedzialności za świat,
która dotrzyma kroku rozwojowi cywilizacji.
Ale ci, którzy chcą, mogą zacząć już dziś.

Vaclav Havel

 

My zaczęliśmy…

                                                                            Bożena Kotońska

                                                              Regionalny Konserwator Przyrody w Krakowie

                                                                             z Zespołem projektowym Life +

Osoby zainteresowane otrzymaniem wersji drukowanej przewodnika zapraszamy do kontaktu pod nr. telefonu: 00 48 12 619 81 47 lub adresem e-mail: jakub.kaluzny.krakow@rdos.gov.pl